GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kanna + 4457652
*
nr 445 7652
Kanna +
fat, keramik, 1800-tal
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 januari 2007
kl 16:13:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/1 14:23:43
1
750 kr
8/1 15:13:59
2
Vinnande bud
8/1 15:43:22
3
950 kr
8/1 15:51:39
4
1.100 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat kanna keramik
-
6095 Bojan
Kina, med trälock. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32
-
6189 Bojaner
3 st, Kina. Höjd: 11 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:29
-
6115 Fat
fajans, Jean Picart Le Doux, Sant-Vicens, 19x19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:14
-
5023 Kaffekoppar
10 + 4 delar, Royal Grafton, "Dynasty", England
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:04
-
2007 Kanna med lock
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, G..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:54
-
6069 Ljusstakar
1 par + kakfat, Royal Copenhagen, Musselmalet, Hel..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:08
*
Kanna +
nr 445 7652
Kanna +
fat, keramik, 1800-tal
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 januari 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/1 14:23:43 | 1 | 750 kr |
8/1 15:13:59 | 2 | Vinnande bud |
8/1 15:43:22 | 3 | 950 kr |
8/1 15:51:39 | 4 | 1.100 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat kanna keramik
-
6095 Bojan
Kina, med trälock. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32 -
6189 Bojaner
3 st, Kina. Höjd: 11 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:29 -
6115 Fat
fajans, Jean Picart Le Doux, Sant-Vicens, 19x19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:14
-
5023 Kaffekoppar
10 + 4 delar, Royal Grafton, "Dynasty", England
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:04 -
2007 Kanna med lock
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, G..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:54 -
6069 Ljusstakar
1 par + kakfat, Royal Copenhagen, Musselmalet, Hel..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:08